KONST / Litografier / Färglitografi 13486522
nr 1348 6522
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad EA 5/20, Stockholm. Motivet: 35x56 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 september 2020
kl 19:53:20
21/9 18:07:19